4734 sayılı Kamu İhale Kanununun incelenerek uygulanması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri
Application of public Procurement Law numbered 4734, matters and suggestions for problems
- Tez No: 172560
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN ERDEM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Niğde Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 326
Özet
QIET 4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNUNUN İNCELENEREK UYGULANMASI, KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇİNDEMİR, Mustafa Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dai; Danışman : Yrd. Doç. Dr. Kakan ERDEM Ağustos 2006, 314 Sayfa Ö4.0Î.2002 tarih ve 4734 sayıl: Kamu İhale Kanunu ve bu kanun kapsamındaki idarelerin bu kanuna göre gerçekleştirecekleri yapım işleri ihalelerinde uygulayacakları esas ve usulleri düzenlemek amacıyla hazırlanan Yapım İşleri Uygulama Yönetmeliği, yayınlanan tebliğler, ayrıca her yıl yayınlanan Kamu İhale Kurumu Genel Tebliği ve idari başvurularla ilgili yönetmelikler göz önünde bulundurularak bir ihale uygulaması yapılmıştır. Bu esnada karşılaşılan sorunlar ortaya çıkarılmış ve bu soranlarla ilgili çözüm önerileri sunulmuştur. Anacter Sözcükler : îrsİs, Ihais Kanunu, Kamu îhais Kurumu
Özet (Çeviri)
SUMMARY APPLICATION OF PUBLIC PROCUREMENT LAW NUMBERED 4734, MATTERS AND SUGGESTIONS FOR PF.OBLEMS ÇÎNDEMİK, Mustafa Niğde university Graduate School of Natural and Applied Sci Department of Civil Engineering «b/AwiiV-MO1 Supervisor : Assist. Prof. Dr. Hakan ERDüM August 2006, 314 pages Public Procurement Law numbered 4734 which was accepted in January 04, 2002 and Construction Works Application Regulations, published official statements, in addition Public Procurement Organization General Official Statements and regulations for legal applications to arrange the construction works to be made by the organizations covered by the law, are considered to realize a bidding application. During the process, possible matters are determined and suggestions are proposed to solve the problems. Key Words : Procurement, Procurement Law, PubEc Frocrretnent Authority iv