Construction scheduling with limited resource allocation
  1. Tez No: 2697
  2. Yazar: UMUT TÜRKMEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA PULTAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 1987
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 146
Özet
ÖZET KISITLI KAYNAK TAHSİSİ İLE YAPI ZAMANLAMASI TÜRKMEN, Ahmet Umut Yüksek Lisans Tezi, Yapı Bilgisi Bölümü Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Mustafa PULTAR Aralık 1987, 135 sayfa Bu çalışmanın amacı Kısıtlı Kaynak Tahsisi üzerinde araştırma yapmak ve Türkiye'de uygulanabilir bir örnek üzerinde sabit kay naklar için kullanılan“Temel Zamanlama Yöntemi”nin avantajlarını belirtmektir. İkinci aşamada kullanılacak referans çıktılar (aktivitelerin erken başlangıç, geç başlangıç, toplam boşluk vd. ile toplam proje süresi, ağ şeması) için“iş Analiz Sistemi/34 ”adlı bir bilgisa yar programı kullanılmış, ikinci aşamada ise bu çıktılar Kısıtlı Kaynak Tahsisi için kullanılan“Temel Zamanlama Yöntemi”ile tab- lolaştırılarak revize edilmiştir. Anahtar Sözcükler : Yapı Zamanlaması, Kısıtlı Kaynak Tahsisi, Temel Zamanlama Yöntemi, Sabit Kaynaklar. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT CONSTRUCTION SCHEDULING WITH LIMITED RESOURCE ALLOCATION TÜRKMEN, Ahmet Umut M.S. in Building Science Supervisor : Assoc. Prof.Dr. Mustafa PULTAR December 1987, 135 pages The aim of this study is to make a research on limited Resource Allocation and illustrate the advantages of“Basic Scheduling Pro cedure”of fixed resources by giving an example, which is an app licable one in Turkey. A computer programm called“Job Analysis System/34”has been used to take first reference outputs, then these outputs (about ES, LS, S of activities, total project duration and the network diag ram) have been revised with tables according to basic scheduling procedure of Limited Resource Allocation. Keywords : Construction Scheduling, Limited Resource Allocation Basic Scheduling Procedure, Fixed Resources. iii