Implementation of a coded-reference ultra-wideband system
Referans kodlamalı ultra geniş bantlı bir sistemin gerçeklenmesi
- Tez No: 285289
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SİNAN GEZİCİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2011
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Referans kodlamalı ultra geniş bantlı sistemler, karmaşık kanal kestirimineihtiyaç duymadan ve önceki tekniklere göre performans veya uygulama açısındanönemli avantajlar elde ederek, iletişimi kolaylaştırmak için referans ve veri sinyallerinindikgenleştirilmesini kod alanında sağlar. Bu tezde, darbe tabanlı ultra geniş bantlı iletişimi incelemek ve tasarım ve uygulama konularını tartışmak içinultra geniş bantlı bir sınama ortamı, genel bir deneysel platform olarak sunulmaktadır.Sınama ortamı, referans kodlamalı ultra geniş bantlı bir sistemin donanımuygulaması için esnek bir çözüm olarak elde edilmektedir.
Özet (Çeviri)
Coded-reference ultra-wideband (CR UWB) systems provide orthogonalizationof the reference and data signals in the code domain to facilitate communicationswithout the need for complex channel estimation and have significantadvantages over the previous techniques in terms of performance and/or implementationcomplexity. This thesis presents a UWB testbed as a general experimentalplatform to explore pulse-based UWB communications and discussesdesign and implementation issues. A testbed is built as a flexible solution forhardware implementation of a CR UWB system.