Nilüfer halk sağlığı eğitim ve araştırma bölgesinde 0-6 yaş çocuklarda ev kazası geçirme sıklığı ve ilişkili faktörler
Frequency of children?s having home accident children aged between 0-6 living in Nilüfer Public Health Research and Training Area.
  1. Tez No: 307345
  2. Yazar: TEKİN ULAŞ KARATEPE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NALAN AKIŞ
  4. Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
  5. Konular: Halk Sağlığı, Public Health
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Tıp Fakültesi
  11. Ana Bilim Dalı: Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 81
Özet
Bu çalışma, Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Bölgesinde (NHSEAB) yaşayan 0-6 yaş grubu çocuklarda yapılan kesitsel bir araştırmadır. Çalışmada çocukların son iki hafta içinde ev kazası geçirme sıklığı ve ilişkili risk faktörleri değerlendirilmiştir. Analizlerde student's t testi, pearson ki kare testi, yates düzeltmeli ki kare testi kullanılmıştır.Çocukların ev kazası geçirme sıklığı % 19,7'si (n=104) bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
This study is a cross-sectional study which is done with children aged between 0-6 living in Nilüfer Public Health Research and Training Area. In the study, frequency of children?s having home accident in two weeks time and related risk factors were considered. Student?s t test, pearson chi square test, yates continuity correction chi square was used in statistical analysis.Frequency of children?s having home accident has been found 19,7 % (n=104).