Parallelization of a novel frequent itemset hiding algorithm on a CPU-GPU platform
Yeni bir sık kümeleri gizleme algoritmasının CPU-GPU plaformu üzerinde parallelleştirilmesi
  1. Tez No: 371886
  2. Yazar: SAMUEL BACHA HEYE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TOLGA AYAV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 125
Özet
Veri madenciliği büyük veriden yararlı bilgileri ayıklamak için kullanılır. Ancak veriyi ayıklayan örgütler verinin sahibi olmayabilirler. Bu yüzden,veriyi Veri madenciliği için erişilebilir yapmadan önce veri sahipleri serbest bırakılan veriden hassas bilgilerin ayıklamadığından emin olmak istiyorlar. Itemset gizleme hassas itemset'lerinin açıklanmasını önlenmek için bir mekanizmadır. Bu tezde, yeni bir tamsayı programlama tabanlı Itemset gizleme algoritması geliştirilmiştir ve hesaplama zamanını hızlandırmak için Grafik İşleme Birimi (GPU) üzerinde paralel hesaplama kullanarak bir mekanizma önerilmiştir.
Özet (Çeviri)
Data mining is used to extract useful information from large data. But the organizations which mine the data might not be the owner of the data. So, before the owners can make their data accessible for data mining they want to make sure that no sensitive information can be mined from the released data whose discovery by others might harm them. Itemset hiding is one mechanism to prevent the disclosure of sensitive itemsets. In this thesis, a new integer programing based itemset hiding algorithm was developed and a mechanism to speed up the computation time of its implementation was proposed by using parallel computation on Graphical Processing Units (GPUs).