Bankacılık sektöründeki birleşmelerin bankaların bilanço yapılarına risk yönetimi bakımından etkisi: 2002-2012 dönemi üzerine bir araştırma
The effects of the mergers in the banking sector on the banks' balance sheets from the perspective of risk management: A research concerning the 2002-2012 period
  1. Tez No: 381288
  2. Yazar: MEHMET CEMAL ÇEPELOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SUAT OKTAR
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Bankacılık, Ekonomi, Maliye, Banking, Economics, Finance
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bankacılık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 249
Özet
2002-2012 yılları arasında Türkiye'deki banka birleşmelerinin banka bilançoları üzerinde risk yönetimi bakımından nasıl etki yaptığı araştırılmıştır. Kritik kapsam ve yaşamsal önem özelliğinden dolayı konu çerçevesinde sermaye yeterliliği ve likidite riski ilişkisi özellikle ve ayrıntılı olarak incelenmiştir. Anlamlı sonuçlara ulaşabilmek için ilgili ekonometrik modelleme ve analizler yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The effect of bank mergers between 2002-2012 years in Turkey on the balance sheets of banks from the perspective of risk management were researched. Due to its crucial and vital importance characteristics, the relation between capital adequacy and liquidity risk especially was examined thoroughly within the context of the topic. Related econometric modeling and analysis were performed to achieve significant results.