Spectral analysis of parabolic range gate pull-off signals in digital radio frequency memory
Dijital radyo frekans hafızası parabolik mesafe kapısı kaydırma sinyallerinin spektral analizi
  1. Tez No: 382788
  2. Yazar: MUSTAFA TALHA ÖZTÜRK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ KARA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Savunma ve Savunma Teknolojileri, Defense and Defense Technologies
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
Dijital Radyo Frekans Hafızası (DRFM), alınan radar sinyallerini kopyalayarak elektronik taarruz teknikleri uygulamak için ve düşman radar sinyallerini manipüle etmek için elektronik harp alanında kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz ile kullanılan temel elektronik taarruz tekniklerinden birisi de mesafe kapısı kaydırma (RGPO) tekniğidir ve bu teknik uygulanan geciktirme fonksiyonuna göre lineer veya parabolik olarak uygulanabilmektedir. Bu çalışma, literatürde bulunan DRFM lineer RGPO sinyal türetimlerini ve bu analizden yola çıkılarak gerçekleştirilen parabolik RGPO sinyal türetimlerini içermektedir. Ayrıca lineer ve parabolik RGPO teknikleri için farklı DRFM ve RGPO parametreleri ile oluşturulmuş senaryoları ve senaryolara ait spektrum sonuçlarını ve analizlerini sunmaktadır.
Özet (Çeviri)
Digital Radio Frequency Memory (DRFM) is a device that is used in electronic warfare area to apply electronic attack techniques and manipulate the enemy's radar signals by copying the received radar signals. Range Gate Pull-Off (RGPO) technique which is used with DRFM is one of the key electronic attack (EA) techniques, and it can be applied as linear or parabolic RGPO according to the applied pull-off function. This thesis study includes the signal derivation of DRFM linear RGPO signal which is presented in the literature, and based on this it includes realized DRFM parabolic RGPO signal derivation. Also, this work presents the linear and parabolic RGPO scenarios which generated different DRFM and RGPO parameters, and spectrum results and analysis of these scenarios.