A modified securtiy approach for web application used for the registration of the student at Çankaya University
Çankaya Üniversitesi öğrenci kayıt için kullanılan web modifiye güvenlik yaklaşımı
  1. Tez No: 386065
  2. Yazar: ALİ SAMİ SOSA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TANER ALTUNOK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankaya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bu tezin amacı, Çankaya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'ne başvuran öğrencilerin Internet kullanarak kolayca başvurularını yapabilmelerine yardımcı olmak için, web tabanlı kayıt sisteminin daha da güvenlikli olabilmesi adına bir ileri düzey sistem dizayn edilmesi ve uygulamasıdır. Sistemi kullanan görevli kişi bu sistemde, her bir öğrencinin detay bilgilerini, durumunu, kolayca raporlayabilir ve her bir sistem ortak kullanıcısı ile paylaşabilir. Bu uygulama önemli ölçüde zaman tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlar. Önerilen bu uygulama, bu sistem, I-phone ve I-pad, gibi akıllı elektronik cihazlarda da kullanılabilir
Özet (Çeviri)
This thesis goal is to design and implement a modified security approach for web-based system for student's registration in Natural and Applied Science Institute of Çankaya University Web application that help students to register by using the Internet..The employee can also use this application to track follow student status by monitoring the student information and give a report for each user, this proposed application can reduce time and effort for the users.The proposed application system can also be applied on smart devices (Iphone and Ipad)