Developing communication procedure for mobile application
Mobil uygulama için haberleşme prosedürü geliştirilmesi
- Tez No: 436120
- Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. SELÇUK BAKTIR, Assoc. Prof. Dr. GÖKMEN ALTAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Computer Engineering and Computer Science and Control, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 94
Özet
Bu çalışma, mobil uygulama için iletişim prosedürü önerir ve onun uygulama. Mobil kullanım, son on yılda önemli ölçüde büyüdü. Mobil uygulamalar (Genel olarak“uygulamalar”), hızlı bir kabul edilir Bilgi Sistemleri sektöründe büyüyen eğilimler. Bilgisayarlar ve Mobil cihazlar ortaya çıkınca, Hayatta Insana her alanda büyük destek genişleterek katılım sürecini otomatikleştirmek için yardımcı oldu. Bilim adamları ve geliştiriciler farklı telefonlar ve kağıt işi, bir firma, okullar ve üniversiteler, seyirci seminerler, toplantılar, uyeleri, icin sadece öğrencilerin Çalışanların katılımını alan ihtiyacı ortadan kaldırmak için katılım sistemi dijital ortama donanımları geliştirdik. Bu araştırma daha büyük sınıf oda, salon veya konferans salonu gibi, geniş alan üzerinde android cihaz Wi-Fi hotspot, kullanma katılımcı seyirci işaretleyebilirsiniz, Android hareket eden kullanma için iletişim yordamı geliştirmek için bir arzu ile başlar ve kullanıcı iş yükünü en aza indirmek için daha fazla kullanıcı dostu şekilde düzeni sunar. Bu tezde geliştirilen mobil uygulama ve kodlarının tüm hakları Biyodata Teknoloji San. Tic.Ltd. Şti.'ye aittir. Yoklama performansını optimize eder, bu araştırma önemli yönüdür. Bu Wi-Fi Hotspot fikir tanıtımı ve başarıyla uygulayarak elde edilir. Onun deney ve araştırma gösterir… bu app kapsama alanı çok daha iyidan diğer apps piyasada en fazla 24.5 metre yarıçap içinde çalışır.
Özet (Çeviri)
This study proposes communication procedure for mobile application, and its implementation. Mobile usage has grown substantially in last decade. Mobile Applications (commonly referred as“apps”), are considered to be one of the fastest growing trends in Information Systems industry. The emergence of computers and mobile devices helped human by extending vast support in every field of life, therefore attendance machines required to automate the attendance process. Scientists and developers have developed different devices and equipment, to digitize the attendance system to eliminate the need of paper work, that takes attendance of employees in a firm, students in schools and universities, audience in seminars, members in meetings, and crowd in ground. This research starts with a desire to develop Communication Procedure for Android Mobile Application, which can mark attendance of attendees using android device Wi-Fi hotspot, over wide area, such as bigger class room, halls or auditorium and presents the layout in more user friendly manner in order to minimize the user work load. The App and its code developed for this research belongs to Biyodata Teknoloji San. Tic. Ltd. Şti, and all its rights belong to Biyodata Teknoloji San. Tic. Ltd. Şti, The important aspect of this research is that it optimizes the performance of taking attendance. This is achieved by introducing the Hotspot Wi-Fi idea and implementing it successfully. The research and its experiment shows that this app works over the coverage area of maximum 24.5 meters' radius, which is quite better than other apps in the market.