Credit evaluation procedure; an exploration of the Turkish case
  1. Tez No: 6010
  2. Yazar: HARUN SİNAY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CAN SİMGA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
ÖZET KREDİ DE?ERLENDİRME YÖNTEM î TÜRKİYE' DEK t UYGULAMASI HARUN SîNAY Yüksek Lisans Tezi Tez Yöneticisi? Doç. Dr» Can Şımga Şubat i 989 Bu tezin amacı Türkiye'de uygulanmakta olan kredi sisteminin incelenmesidir» Bir İngiliz bankası ile Türk bankalarının arasındaki benzerlik ve ayrılıklar karşılaştırmak suretiyle tez içinde belirtilmiştir. Buna ek olarak rasyo oranlarının önemini belirtmek için kısa bir literatür taramasıda yapılmıştır. Tezin son kısmında Türkiye'de uygulanmakta olan sistemin kritiQi yapılıp bazı öneriler getirilmiştir. ıı
Özet (Çeviri)
ABSTRACT CREDIT EVALUATION PROCEDURE g AN EXPLORATION OF THE TURKISH CASE HARUN S I NAY M.B.A» in management Supervisors Assist» Prof. Can Simga February 1989 The main purpose of this thesis is to eKplore the credit evaluation procedures of two Turkish banks in the light of the obtained samples» In order to determine the simi liari ties and differences between a British bank and the Turkish banks credit evaluation procedures &re compared and contrasted within the before mentioned limitations» A brief literature review is presented to show the importance of the financial ratios based on empirical studies» The Turkish procedures are criticized and relevant procedures recommendations sre presented at the end of the thesis»