Ugetam A.Ş çalışanlarının örgütsel bağlılık düzeyleri ile iş doyum düzeyleri arasındaki ilişkinin incelenmesi
Investigation of the relationship between organizational commitment and job satisfaction levels of ugetam A.Ş employees
  1. Tez No: 681250
  2. Yazar: EBUBEKİR BAŞBALÇIK
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ NİLAY UTLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Gedik Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu tez çalışmasının amacı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı UGETAM A.Ş çalışanlarının örgütsel bağlılık ve iş doyumu düzeyleri arasındaki ilişkinin incelenmesi olarak belirlenmiştir. Özel veya kamu olsun, örgütlerin vazgeçilmez ögelerinden biri insan kaynağı yani çalışanlarıdır. Örgütlerin mevcut insan kaynağından üst düzey verim alabilmek, verim aldığı çalışanlarını örgüt içinde tutabilmek için belli planlar yaptığı, politikalar düzenlediği görülmektedir. Bu plan ve politikalar içinde çalışanın yaptığı işinden belli bir düzeyde memnun olması, bu memnuniyet neticesinde de örgüte olan sadakatinin artması beklenmektedir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis study is UGETAM A.Ş., a subordinate of Istanbul Metropolitan Municipality. the relationship between organizational commitment and job satisfaction levels of employees determined to be examined. Whether private or public, organizations are indispensable One of its elements is human resources, that is, employees. existing people of organizations to get a high level of efficiency from its source, to employ its employees in the organization It is seen that he made certain plans and made policies in order to keep this plan and within the policies, the employee's satisfaction with his/her job at a certain level, this As a result of satisfaction, it is expected that the loyalty to the organization will increase.