Using deep learning and medical data classification for predicting bacterial skin infection
  1. Tez No: 693039
  2. Yazar: SURA ABDULAMEER NAYYEF AL-DABBAGH
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bulaşıcı bulaşıcı hastalıklar, eczacılıkta en sık görülen hastalık belirtilerinden biridir. Genellikle klinik olarak teşhis edilir, ardından dermo kopya görüntüleri muayenesi, terapötik veya transdermal bir ilaç ve histolojik inceleme ile klinik bir değerlendirme yapılır. Bu çalışmada, CNN ve sağlık bilgisi tespiti gibi derin öğrenme tekniklerinin nasıl olabileceğine bakacağım. mikrobiyal cilt hastalıklarını tahmin etmek için kullanılır. Belirli cilt koşullarının belirlenmesinin etkinliğini doğrulamak için sürekli olarak büyük veriler kullanılmaktadır. Kesinlik kalitesini korurken süreci hızlandırmak için birçok yeni yöntem geliştirilmiştir. Bu yazıda, her ikisi de yapay zekanın derin öğrenme çerçevesinin bileşenleri olan makine öğrenimi ve yapay sinir ağlarını kullanarak bakteriyel enfeksiyon olasılığını tahmin etmek için bir yöntem sunduk. Veriler, cilt enfeksiyonlu bireylerin yaklaşık 3000 fotoğrafını içeriyor. iki kategoriye ayrılır: kötü huylu veya iyi huylu. Yüzeysel bulaşıcı hastalıkların fotoğraflarının uygunluğunu doğrulamak için CNN ve 7 farklı çerçevesini kullandık ve bu sorun için en iyi çerçeveyi belirlemek için karşılaştırmalı bir çalışma yaptık. Veri setimizin eğitimi, test edilmesi ve doğrulanması için iyi bilinen bir MATLAB R2019a yazılımı bu amaçla kullanıldı. Cilt problemlerini tespit etmede yaklaşık yüzde 91.303 verimlilik oranıyla Sinir Ağları ve Sağlık Bilgi Analizi kullanarak harika bir sonuç elde ettik.
Özet (Çeviri)
Infectious infectious diseases are one of the most common signs of disease in pharmacy. It's usually diagnosed clinically, with a clinical evaluation followed by a dermo copy images examination, a therapeutic or transdermal drug, and a histological examination.. In this study, I'll look at how deep learning techniques like CNN and health information detection can be used to forecast microbial skin disease. Big data is constantly being used to verify the effectiveness of identifying specific skin conditions. Many new methods have been developed to speed up the process while maintaining the quality of precision. In this paper, we introduced a method for predicting the likelihood of bacterial infections using machine learning and artificial neural networks, both of which are components of artificial intelligence's deep learning framework.. The data comprises nearly 3000 photographs of individuals with skin infections that are divided into two categories: malignant or benign. We used CNN and its 7 distinct frameworks to verify the relevance of photos of surface infectious diseases and conducted a comparative study to identify the best framework for this issue.. For the training, testing and validation of our dataset a well- known MATLAB R2019a software was used for this purpose. We had the great outcome using Neural Networks and Health Information Analysis, with an efficiency rate of nearly 91.303 percent in detecting skin problems..