Efficient energy management in smart homes using IoT- based low-power wide-area network (lorawan) protocol
  1. Tez No: 696914
  2. Yazar: BUSHRA FUAAD KHMAS
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu araştırmada, IoT tabanlı kullanılarak verimli enerji gerçek akıllı konut konsepti inşa edildi. Geniş ağ (LoRaWAN) ve Sigfox yazılımının azaltılması ve potansiyel kullanıcı araştırması Katılım stratejileri Python 3.7 ve farklı Iot resmi web siteleri kullanılarak yürütülmüştür. Başka Sigfox modelini Iot uygulamalarına eşitlemek olan hedefe ulaşıldı., Tek olamaz kıtlık göz önüne alındığında, bağlı bir cihazda kullanılan yenilik. Mac katmanı daha fazlasını sağlasa da esneklik, tanıtılması daha zor ve karmaşıktır ve Sigfox projelerinin gerisinde kalmaktadır. kullanılabilirliğin inşası gibi. Bu projenin temel amacı, işlevsel bir konut inşa etmektir. LPWAN Ai cihazlarına dayalı sistem. Çok daha fazlası olarak, çok daha hızlı bir gerçek haline geliyor şeyler internete bağlı hale gelir. Ev otomasyonu, İnternet'in içinde bulunduğu bir çerçeve İşlerin günlük yaşamın kolektif iyiliği üzerinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor, sıcak bir ders. Bulut teknolojisi, yapay zeka gibi diğer teknolojik yenilikler ve minyatürleştirme, bu teknolojinin geliştirilmesine yardımcı olmuştur. İnternet neden oluyor zorlu bilgi işlem görevlerinden uzak durmak için bilgisayarlar. Sıfıra yakın geniş kanallar bu durumda kritiktir, çünkü bunlar ucuz fiyatlara enerji tasarruflu ekipman içerirler. Bunda alan, Sigfox ve LoRa baskın oyunculardır. Bu çalışma sadece bir anlayış göstermekle kalmıyor Bu tartışmalardan bazılarının yanı sıra bir IoT projesinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasını sağlar, ancak aynı zamanda en temel biçiminden bir IoT tabanlı teklif toplayan araçlardan bir araya getirerek değer katar. Bir müşterinin malzemeyi yürüyüşü için kullanabileceği en gelişmiş biçimine kadar veri Python entegrasyon çerçevesi (IDE) ve üretimi.
Özet (Çeviri)
In this research, a concept for efficient energy real smart housing was built using IOT-based Decreased large network (LoRaWAN) and Sigfox software, and a research on potential user engagement strategies was conducted using Python 3.7 and different Iot official websites. Other goal was met, which was to equate the Sigfox model to Iot applications., It cannot be the only innovation used in a connected device given the scarcity. Although Mac layer provides more flexibility, it is more difficult and complicated to introduce, and it lags behind Sigfox projects such as the construction of usability. The main aim of this project is to build a functional housing system based on LPWAN Ai devices. The Iot is becoming a fact quicker than planned as more things become connected to the internet. Home automation, a framework in which the Internet of Things is expected to have a significant effect on the collective good of daily lives, is a hot subject. Other technological innovations, such as cloud technology, artificial intelligence, and miniaturisation, have aided in the development of this technology. The Internet is causing computers to shy away from demanding computing tasks. Close to zero broad channels are critical in this situation, since they include energy-efficient equipment at cheap prices. In this area, Sigfox and LoRa are dominant players. This work not only demonstrates an understanding of some of these debates as well as a detailed understanding of an IoT project, but it also adds value by assembling an IoT-based proposal from its most basic form, the instruments that collect data, to its most advanced form, where a customer can use the material for their gait using the Python integration framework (IDE) and its production.