Evolution of indoor localization using several technologies
  1. Tez No: 704365
  2. Yazar: TAREEF KHASHEA DAWOOD
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Modern binaların inşa sürecinin planlama aşamasında, etkin bir iç mekan navigasyon ihtiyacı göz önünde bulundurulabilir, böylece daha karmaşık ama aynı zamanda daha doğru konumlandırma ve navigasyon araçlarının kullanılmasına izin verilebilir. Ancak, bu genellikle bir tür altyapının bulunduğu ve yenisini inşa etmenin ek kaynaklara mal olduğu, halihazırda inşa edilmiş binaların durumu değildir. Bu durumlar için, halihazırda mevcut bir altyapı üzerinde konuşlandırılabilecek konumlandırma ve navigasyon sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Halihazırda ayakta duran binalar için bir başka olasılık, altyapısı ne zor ne de pahalı olan bir navigasyon sistemi olabilir. Bu tez, Android platformundaki uygulamalarına odaklanarak iç mekan konumlandırma ve navigasyon araçlarını sunmakta ve gözden geçirmektedir. Android platformuna odaklanma, yeni WiFi standardı (IEEE 802.11mc) için yerel destek tarafından desteklenmektedir
Özet (Çeviri)
The need for an efficient indoor navigation may be considered during the planning phase of the building process of modern buildings, thus allowing the use of more complicated, but also more accurate means of positioning and navigation. However, this is often not the situation of already built buildings, where there is already some kind of infrastructure and to build a new one costs additional resources. For these cases, there is the need of the positioning and navigation system, which could be deployed on an already existing infrastructure. Another possibility for the already standing buildings would be a navigation system, whose infrastructure is neither difficult nor expensive to create. This thesis presents and reviews the means of indoor positioning and navigation with the focus on their implementation on the Android platform. The focus on the Android platform is supported by the native support for the new WiFi standard (IEEE 802.11mc).