Passive islanding detection technique for three-phase grid-connected PV inverter system
Üç fazlı şebeke bağlantılı PV inverter sistemi için pasif adalama tespit tekniği
  1. Tez No: 712803
  2. Yazar: MOHAMMED YASSINE EL HASSNI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MURTAZA FARSADİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 119
Özet
Bu tezde, bir ada oluşturma durumu sırasında Ortak Kuplaj Noktasındaki (VPCC) Gerilimi normal çalışma aralığının dışında çalıştıran Tek Döngü Kontrollü (OCC) invertörde yerleşik pasif geri beslemeye dayanan pasif bir Adalama algılama Yöntemi (IDM) araştırıyoruz, ek hesaplama çabasına veya şebekeye harici rahatsızlık enjeksiyonuna dayanmadan. Yöntem, entegre edilmiş üç fazlı bir şebekeye bağlı evirici üzerinde test edilmiştir. Daha iyi bir enerji yönetimi ve depolaması elde etmek için sözde durum yükü kavramı açıklanmıştır. Ek olarak, makale, invertere müdahale etmeyen ve sonunda mikro şebeke tabanlı bir akıllı şebekeye uygulanan PV-Strings aktüatörlerinin uzaktan kontrolüne dayanan bir PV tesis kontrol stratejisini araştırıyor.
Özet (Çeviri)
In this paper, we explore a passive Islanding detection Method (IDM) that relies on the passive feedback built in One Cycle Control (OCC) inverter driving the Voltage at the Point of Common Coupling (VPCC) outside normal range of operation during an islanding condition without relying on additional computational effort or injection of external disturbance into the grid. The method tested on a three-phase grid-Connected inverter that is incorporated. The Pseudo-state-charge concept is explained in order to attain a better energy management and storage. In addition, the paper explores a PV plant control strategy that is not invasive to the inverter and based on the remote control of the PV-Strings actuators that is eventually applied on a microgrid-based smart grid.