Children's use of Urban Open Spaces; Three Case studies in Sheffield, England, UK
Çocukların kentsel açık alan kullanımı: 3 alan çalışması, Sheffield, İngiltere
- Tez No: 713290
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HELEN WOOLLEY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Peyzaj Mimarlığı, Landscape Architecture
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: The University of Sheffield
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Peyzaj Mimarlığı Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Peyzaj Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu çalışma neredeyse dünyadaki çocukların yarısının yaşamaktada olduğu kentlerdeki açık alanların değerini araştırmaktadır. Çoğu kentteki kentsel açık alanlar plaza, alışveriş merkezi, residans ve apartmanlar inşaa etmek için yok edilmiştir. Geriye sadece küçük miktarda yeşil alan kalmıştır. Dolayısı ile bu alanların öneminin doğru bir şekilde kavranması gerekmektedir. Bu özel çalışma çocuklar için halen kullanışlı olan ve onların gereksinimlerine uyan kentsel açık alanların önemini araştırmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study investigates values of urban open spaces for children's use in urbanized cities which almost half of the world's population live. Most of the cities' open spaces have been destroyed for building new plazas, shopping malls, residences and apartment blocks. Only small numbers of spaces left behind. The importance of these urban open spaces should be understood correctly. This particular research investigates values of our urban open spaces whether they are still useful and suits the need of our children.