Hybrid smart grid management system using adaptive neuro fuzzy anfis and machine learning
  1. Tez No: 713331
  2. Yazar: MUSTAFA FALIH
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABUDULLAHİ ABDU İBRAHİM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Bu makale, PV dizileri ve yakıt hücreleri gibi araştırmanın öğelerinin ve kontrol yöntemlerinin ortaya çıktığı ANFIS tabanlı enerji yönetim sistemi EMS'nin teorik çerçevesini göstermektedir. Benzer şekilde, bir sonraki bölümde görüntülenen sonuçları ortaya çıkarmak için uygulanan değişkenler ve yöntemler derinlemesine açıklanmaktadır. Bu araştırmanın amacı, akıllı bir şebekede kararlı durumda voltajın kontrolü için bulanık mantık kullanımının faydalarını göstermektir.
Özet (Çeviri)
This paper shows the theoretical framework of the ANFIS based energy management system EMS, where the elements and control methods object of the research such as PV arrays and fuel cells are exposed. Similarly, explaining in depth the variables and methods implemented to give rise to the results, which are displayed in the next section. The objective of this research is to show the benefits of the use of fuzzy logic for the control of voltage in steady state in a smart grid