Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin iletişim beceri ve teknoloji kullanım alışkanlık düzeyleri
Communication skill and technology USE habit levels of Sport Sciences Faculty Students
  1. Tez No: 736186
  2. Yazar: TUĞBA ÇETİN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MEHMET İMAMOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Spor, İletişim Bilimleri, Science and Technology, Sports, Communication Sciences
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sinop Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Antrenörlük Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu çalışmanın amacı, spor bilimleri fakültesi öğrencilerinin iletişim becerileri ve teknoloji kullanım alışkanlık düzeylerini incelemektir. Araştırmanın örneklemini Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Beden Eğitimi ve Spor, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerindeki 1., 2., 3., ve 4. sınıf öğrencileri oluşturmaktadır. Kolayda örnekleme tekniği kullanılmıştır ve 395 öğrenci (261 erkek, 134 kadın) araştırmaya gönüllü olarak katılmıştır. Veriler Kişisel Bilgi Formu, İletişim Becerileri Ölçeği ve Teknoloji Kullanım Alışkanlığı Ölçeği kullanılarak toplanılmıştır. İstatistiksel anlamlılık düzeyi p,05) tespit edilmiştir. Lisans bölümü ve Sınıf düzeyi değişkenleri açısından İletişim Becerileri ve Teknoloji Kullanım Alışkanlık düzeylerinde anlamlı bir farklılık bulunmamıştır (p>,05).
Özet (Çeviri)
The aim of this study was to examine the communication skills and technology usage habit levels of the students at the faculty of sports sciences. The sample of the study consists of 1st, 2nd, 3rd, and 4th grade students in the Departments of Physical Education and Sports, Coaching, Sports Management and Recreation at Sakarya University of Applied Science Faculty of Sports Sciences. Convenience sampling technique was used and 395 students (261 males, 134 females) voluntarily participated in the research. Data's were collected using Personal Information Form, Communication Skills Scale and Technology Usage Habit Scale. Statistical significance level was p.05). There were no significant difference in Communication Skills and Technology Usage Habit levels in terms of undergraduate department and grade level variables (p>.05).