Close to convex under subordinative conditions functions
Subordinat şartları altında konvekse yakın fonksiyonlar
  1. Tez No: 755195
  2. Yazar: BETÜL ÖZTÜRK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İSMET YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Fonksiyon türlerinden birisi olan geometrik fonksiyonların temel teorisi olabildiğince mühim bir yeri olan ünivalent ya da diğer adı ile yalınkat analitik fonksiyonların S sınıfı ve bu fonksiyonların önemli alt sınıflarının tanımları verilip daha sonra alt başlıkları altında olan subordinasyon ilkesi, ünivalent fonksiyonların bir takım alt sınıfları açıklanmış, bu fonksiyonların bir takım alt sınıfları bu şekilde teoremlere ait alt sınıf örnekleri verilmiştir.
Özet (Çeviri)
The basic theory of geometric functions, which is one of the function types, is the S class of the univalent or simple analytic functions, which has an important place as much as possible, and the definitions of the important subclasses of these functions are given. a number of subclasses are given in this way, subclass examples of theorems.