Homomorphic encryption based on user defined pin code
  1. Tez No: 800644
  2. Yazar: IBRAHIM IMAD OMAİS
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ EHAB ELAFF
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Üsküdar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Kriptografinin işlerin nasıl gittiğine hiç dikkat etmeden günlük yaşamımızın bir parçası haline geldiğini gösteren Sıkıştırıcı bir çalışmada. Bu makalede, bir pin kodu girerken bir kullanıcı etkileşimi yaklaşımıyla homomorfik şifrelemeyi tanıtacağım. Bu tezdeki amacımız, homomorfik şifrelemenin arkasında taşıdığı güvenli algoritmanın bütünlüğünü ve kriterlerini kaybetmeden pin kodunun güvenliğini arttırmaktır. Kullanmış olduğumuz MATLAB script bağlantılı, Girdi – Çıktı sonuçları olarak işbirliği yapacak bir ortam yaratmaktır. Bu MATLAB kodu, ATM dünyasına daha güvenli bir büyük adım atılmasına izin verecek olan ATM'ye gizli anahtarı gönderirken homomorfik şifrelemede değişiklik yapmamızı sağlayacaktır. Önemli bulgumuz, daha sonra tanıtacağım banka ATM makinesinin uygulama tasarımıdır. Sonuç kısmına gelince, matematik platformunun (MATLAB) sonuçları ile homomorfik şifreleme PIN kodunu karıştırdık.
Özet (Çeviri)
In a Compressive study which shows that Cryptography has become a part of our daily basis without taking any attention how things are going. In this article i will introduce homomorphic encryption with the approach of a user interaction while entering a pin code. Our purpose in this thesis is to increase the security of pin code without losing any criteria or integrity of the secure algorithm that homomorphic encryption is carrying behind. What we have used is MATLAB script connected creating an environment that will cooperate as Input – Output results. This MATLAB code will allow us to make modification to the homomorphic encryption while sending the secret key to the ATM which will allow a more secure major step to the ATM world. Our Important finding is application design of bank ATM machine which I will introduce more later. Coming to the results part we had mixed between the results of the mathematics platform (MATLAB) and the homomorphic encryption PIN code.