K-Horn hipergeometrik fonksiyonları G1k, G2k, G3k ve özellikleri
K-Horn hypergeometric functions G1k, G2k,G 3k and its properties
  1. Tez No: 841851
  2. Yazar: CANER ÇATAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ OLGUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Uygulamalı Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu tez altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş bilgilerine ayrılmış olup, bazı genel bilgiler verilerek kaynaklar özetlenmiştir. İkinci bölümde tezde kullanılacak bazı tanımlar, teoremler, lemmalar ve özellikleri verilmiştir. Üçüncü bölümde k-Horn Hipergeometrik Fonksiyonlarının temel özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde k-Horn Hipergeometrik Fonksiyonlarının türev ve integral özellikleri verilmiştir. Beşinci bölümde k-Horn Hipergeometrik Fonksiyonlarının k-Gauss Hipergeometrik Fonksiyonu ile olan ilişkileri üzerinde durulmuştur. Altıncı ve son bölümde ise k-Horn Hipergeometrik Fonksiyonlarının değişken dönüşüm formülleri ve k-Beta Hipergeometrik fonksiyonu ile olan gösterimi verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of six chapters. The first chapter is devoted to introductory information, some general information and references is summarized. In the second chapter, some definitions, theorems, lemmas and their properties to be used in the thesisare given. In the third section, the basic properties of k-Horn Hypergeometric Functions are given. In the fourth chapter, derivative and integral of k-Horn Hypergeometric Functions properties are given. In the fifth section, the k-Gauss Hypergeometric Functions of k-Horn Hypergeometric Functions Their relations with the function are emphasized. In the sixth and last chapter, the variable of k-Horn Hypergeometric Functions transformation formulas and its representation with the k-Beta Hypergeometric function given.