Model reduction techniques and applications to power system models
  1. Tez No: 10498
  2. Yazar: AYŞE DİLEK KOZANOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MÜBECCEL DEMİREKLER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  6. Anahtar Kelimeler: . Model indirgemesi, Durum Uzayı, Aktarım işlevi, Güç Sistemi, Doğrusallaştırma, Model Reduction, State Space, Transfer Function, Power System, Linearization
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 156
Özet
ÖZET MODEL İNDİRGEME YÖNTEMLERİ VE GÜÇ SİSTEMLERİ MODELLERİNE UYGULANMASI KOZANOGLU, Ayşe Dilek Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Mübeccel DEMİREKLER Eylül 1990, 145 sayfa Bu tezde, doğrusal, zamanla değişmeyen, sürekli zaman sistemleri için geliştirilen model indirgeme yöntemleri zaman ve sıklık alanı başlıkları altında incelenmiştir. Her gruptaki yöntemler açıklanmış ve ilişkileri gözden geçirilmiştir. Kimilerini uygulamak için bir güç sistemi. modeli geliştirilmiş ve doğrusallaştırılmıştır. Uygulamadan sonra sonuçlar tartışılmış ve indirgenmiş sistemlerin, asıl sistemin bazı parçalarının atılmasına karşı gelip gelmediği araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT MODEL REDUCTION TECHNIQUES AND APPLICATIONS TO POWER SYSTEM MODELS KOZANOGLÜ, Ayşe Dilek M. So. in Electrical and Electronics Engineering Supervisor: Prof.Dr. Mübeccel DEMİREKLER September 1990, 145 pages In this thesis, various model reduction techniques for linear, time-invariant, continuous-time systems are investigated under two headings as time and frequency domain. The methods in each group are explained and their relations are examined. In order to apply some of them, a power system model is derived and linearized. After the application, results are discussed and it is examined whether the reduced systems correspond to omitting some blocks of the original system.