Türkiye'deki insan kaynakları portallarının internet ortamında halka ilişkilerden yararlanması
How to utilize public relations for human resources portals in Turkey over the internet
  1. Tez No: 135276
  2. Yazar: FİGEN TAHİROĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYDEMİR OKAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tanıtım ve Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
ABSTRACT Internet is a tool by which messages are produced more effectively, reached to the target masses like organizations, clients, workers and shareholders, displayed and saved. The distinguishing characteristics of the internet from the traditional communication tools is that it offers an interactive communication opportunity (synchronous and two ways directions). In addition to that, human resources portals which are the aspects of human resources on the net, became the most popular field of the internet applications. The goal of this study is to try to find out the results of the services of those portals which use public relations means. ÖZET İnternet, iletişim mesajlarının daha verimli bir şekilde üretilmesini, organizasyonlar, müşteriler, hissedarlar, çalışanlar gibi hedef kitlelere ulaşmasını, sergilenmesini ve saklanmasını sağlayan bir araç konumuna gelmiştir. İnterneti, geleneksel iletişim araçlarından ayıran en önemli özellik ise etkileşimli bir iletişim (eş zamanlı ve çift yönlü haberleşme) olanağı sunmasıdır. Bu gelişmelere paralel olarak insan kaynaklarının internete açılan kapısı olan“İnsan Kaynaklan Portalları”da internet uygulamalarındaki en popüler alanlardan biri durumuna gelmiştir. Bu tezin amacı Türkiye'deki insan kaynaklan portallarının internet ortamındaki halkla ilişkiler araçlannı kullanarak sunduklan servislerde yarattıklan farklılıklan incelemektir. m
Özet (Çeviri)