A Simulation package for power electronic circuits
  1. Tez No: 14009
  2. Yazar: CELALEDDİN ARPAT
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ERGİNER UNGAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 150
Özet
ÖZET Devre simulasyonunda son eğilimler, devrenin çizimsel olarak algılanması yönündedir. Bu durum kullanıcıya gereksiz uğraşlardan kurtulma imkanı verir. Çizimsel algılama, devre şemasının ekran üzerinde grafiksel olarak oluşturulmasına imkan tanır. Gerekli olan devre konfigurasyonu bilgisi, daha sonra, yazılım programı tarafından ekran üzerinden oluşturulur. Bu çalışmada sunulan program düzlemsel güç elektroniği üzerinedir. Program, analiz edilecek devrenin çizilmesinde adım adım kullanıcıya yön verir ve daha sonra çizimsel algılama yolu ile, önceden hazır olan simulasyon programına giriş teşkil edecek formda, devre konfigurasyon bilgisini oluşturur. 1 1 1
Özet (Çeviri)
> ABSTRACT The modern trend in circuit simulation is towards schematic capture to avail the user from the tedious tasks of circuit entry. The schematic capture allows the user to construct graphically the circuit schematic on the screen. The software itself, then builds up the netlist information from the screen. The program presented in this work is specifically aimed at planar power electronic circuits.lt guides the user, in a step by step fashion, to draw the circuit to be analyzed on the screen and then performs a schematic capture producing a netlist which is in a form suitable as input for a simulation program already available. 1 1