Pasif süzgeç tasarım programı geliştirilmesi
  1. Tez No: 172962
  2. Yazar: TAYLAN ŞEKERCİ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. TURHAN ÇİFTÇİBAŞI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1985
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
IX ÖZET Bu tezde minimum sayıda öğe ve özellikle minimum sayıda bobin kullanarak pasif süzgeç tasarımı sunulmaktadır. Önceki bir çalışmanın devamı niteliğinde olan“bu tez mini mum öğe kullanmak üzere geliştirilmiştir. Parametrik süzgeç işlevleri kullanılarak ”bu amaca ulaşılabilmektedir. Tasarım, sayısal güvenirlik kaybını önlemek için z dönüşüm türünden yürütülmüştür.
Özet (Çeviri)
Ill SUMMARY This thesis describes a passive filter design technique, using minimum number of components and specially minimum number of coils. This work is a development of the computer program from a previous study, to be able to use minimum number of components. Parametric filter functions were employed to obtain minimum number of coils. The design procedure has been carried out by the z transform variable for not to loose the numerical accuracy.