Portal tip kablo toplayıcı makinesi
Design of portal cable take up
- Tez No: 179486
- Danışmanlar: PROF. DR. MUZAFFER TOPCU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Makine Mühendisliği, Science and Technology, Mechanical Engineering
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu çalışmada Portal Tip Kablo Toplayıcı Makinesi Tasarımı ele alınmıştır. Makinenin üç boyutlu katı modellemesi çizilmiş ve Ansys analiz programında hesaplamaları yapılmıştır.Operatörün makineyi çok rahat bir şekilde kontrol edebilmesi düşünülerek bir kontrol paneli ve bu panelin çalışma şeklinden söz edilmiştir.Sonuç olarak düzgün bir sarım yapabilecek Portal Tip Kablo Sarım Makinesi tasarlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study Portal Type Cable Take Up Machine is considered. Solid model with three dimension for this machine is drawn and calculated for Ansys analyse programmeWe are thought that Operator , who is used machine , can use very easily to this machine . We are said that a control panel and this panel is used for operator.As a result, we are desingned to Portal Type Cable Take Up Machine for smooth winding.