ERP sistemlerinde internet uygulamalarına bir örnek bayi satış sistemi
A sample for internet applications in ERP systems online sales system for franchiser
- Tez No: 181792
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KÜRŞAD AYAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
leri bilgi teknolojileri, günümüz rekabet ve hız ortamında işletmelerin vazgeçilmezbir parçası olmuştur. Yeni bilgi teknolojilerinin ortaya çıkması ise çok hızlı birşekilde gerçekleşmektedir. Yakın geçmişte ortaya çıkan ileri bilgi teknolojilerindenbiri de ERP sistemidir.ERP, organizasyonun bütün fonksiyonel alanını kapsayan, bu alanların en fazlarekabet avantajı elde etmesine imkan veren, tümüyle entegre edilmiş bilgisayardestekli bir iş yönetim sistemidir. şletmeleri ERP sistemini kullanmaya yöneltenbirçok faktör vardır. Bu faktörlerin etkisiyle ERP sistemini uygulayan işletmeler,uygulamalar sırasında bazı problemler ile karşılaşabilseler de, etkin bir planlama veyönetim sonucunda, ERP uygulamalarından birçok fayda sağlayabilmektedirler.
Özet (Çeviri)
Advanced information technologies became absolutely necessary part of thecompanies in today?s competition and velocity environment. The emergence of newinformation technologies is very speedy. One of the advanced informationtechnologies that emerged in the past decade is ERP system.ERP is a total integrated, computerized business management system that coversevery functional area of the organization enabling it to derive the most competitiveadvantage. There are a lot of factors to implement ERP system in the companies.Although the companies that implement ERP system because of these factors canhave some problems in the implementation stages, with an effective planning andmanagement, the companies can provide many advantages from the ERPimplementations.