Sürekliliğin ayrışımını veren genelleştirilmiş açık küme ve zayıf süreklilik tipleri
Open sets that charakterize diffrent contunuity types and weak forms of continuity
  1. Tez No: 185069
  2. Yazar: FİGEN DOĞDU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SEMİN AKDOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Teorik Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
ÖZETBu çalışma yedi bölümden oluşmuştur.Birinci bölümde, çalışmalarımız için gerekli olan temel kavramlar verilmiştir.kinci bölümde, N.Levine'nin tanımladığı ve daha sonra T.Noiri , D.A. Rose ve J.Chew'inaraştırdıkları zayıf süreklilik ve zayıf sürekliliğin sağladığı bazı şartlar incelenmiştir.Üçüncü bölümde N.Levine tarafından tanımlanan zayıf* süreklilik verilmiştir.Dördüncü bölümde A.S. MASHOUR ve arkadaşları tarafından tanımlanan ön açık küme, önsürekli fonksiyon, α-küme, α- süreklilik, α-açık fonksiyon kavramları ve T.Husain tarafındantanımlanan Husain anlamında hemen hemen süreklilik ele alınmıştır.Beşinci bölümde M.K. Singal ve A.r. Singal tarafından tanımlanan Singal anlamında hemenhemen süreklilik verilmiştir.Altıncı bölümde N.Levine tarafından tanımlanan yarı süreklilik, yarı açık küme kavramlarıincelenmiştir.Yedinci bölümde ise zayıf sürekliliğin, bu çalışmada incelediğimiz süreklilik çeşitleri ilekarşılaştırılması yapılmıştır.Temmuz 2006 Figen DOĞDU
Özet (Çeviri)
SUMMARYThis study consists of seven chapters.In the first chapter, the basic concepts which are necessay for our work are givenIn the second chapter the weak continuity defined by N. Levine , T.Noiri and D.A.Rose andJ.Chew and some conditions which are provided by this weak continuity are examined.In the third chapter the weak* continuity defined by N.Levine is given.In the fourth chapter, the concepts of pre-open set, pre-continuous function, α-set,α-continuity, α-open function defined by A.S. Mashour and his friends and almost-continuouswhich means Husaın defined by T.Husaın.In the fifth chapter, Almost-continuity which means Sıngal defined byM.K.Sıngal andA.r.Singal is given.In the sixth chapter,The concepts of semi-continuity,semi-open set, defined by N.Levine areexamined.In the seventh chapter,the weak continuity and the types of continuity which are studied inthis work are compared.Temmuz 2006 Figen DOĞDU