The planet of birds and time as an entity
Kuşlar gezegeni ve bir varlık olarak zaman
- Tez No: 210849
- Danışmanlar: ERDAĞ AKSEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2005
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Sabancı Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bu çalışma, 215Haziran 2005 arasmda Sabanci Universitesi Fass Sanat Galeri'sindegerçekleşen“Kuşlar Gezegeni, ve bir varhk olarak zaman ”sergisini ve bu sergi süreciolarak içinde yer alan işleri inceler. Bu metin serginin bir parçası olarak amaçlanmıştır.İlk bölüm, hareketli goriintuye dayali işlerden resmedilen objelere geçişin sürecini irdeler.Ardından, bu objeler arasındaki düzeni oynatan zamanın geçici aşamalarını, bu aşamalartarafindan sunulan çeşitli araçlar arası bağlantılar üzerine yoğunlaşabilmek amacıyla, elealır. Sergi, bir anlayış olarak zaman ü zerine gitmektedir? ki (zaman) bu yazılı çalısmanıniçinde, bir estetik hesap olarak çeşitlilik sorunsalında karar aşaması olarak izlenir.
Özet (Çeviri)
This supplementary text investigates the exhibition, [“The Planet of Birds, and time as anentity”] at Fass Art Gallery, Sabanci University between 215June 2005 and the workswithin as the process of this exhibition. The text is considered as a part of this exhibition.The first part introduces the process of the transition from the works with moving imagesto the painted objects. Later, the text investigates the transitory phases of time which playthe order among the painted objects, so as to focus on the connections of the diversemediums, offered by these phases. The exhibition concentrates on the concept time asobserved within the text as the crucial element which resolves the representation ofdiversity, problematic as an aesthetical statement.