Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine göre konut dokunulmazlığı hakkı
The Right of legal residance immunity in Turkish Republic Constitution and European Convention on Human Rights
- Tez No: 218748
- Danışmanlar: PROF. DR. YAVUZ ATAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Kamu Hukuku Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 133
Özet
İnsan haklarının önemi ve bu hakların etkin bir biçimde korunmasını sağlamak amacıyla, bu haklar somut koruma yöntemleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde güvence altına alınmıştır.Bu çerçevede çalışmanın konusunu, bir temel hak ve hürriyet olarak konut dokunulmazlığı hakkının 1982 Anayasamız ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde incelemesi oluşturmaktadır.
Özet (Çeviri)
The importance of the human rights and due to protect these rights actively, these rights have been guarenteed by concrete protection methods in national and international level.At this frame, the research of the immunity of legal residance right as a basic right and liberty in The 1982 Constitution and European Convention on Human Rights has been formed the subject of this study.