Konya'nın Ilgın ilçesinde Bulgaristan'dan göçen Orhaniye köyü ile Kafkasya'dan göçen İhsaniye köyünün sosyo kültürel ve dini hayat açısından karşılaştırılması
The comparison of Orhaniye village people of which immigrated from Bulgaria and İhsaniye village people of which immigrated from caucasus in terms of socio-cultural and religious life in IlgIn; district of Konya
- Tez No: 234882
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HAYRİ ERTEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Sosyoloji, Religion, Sociology
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Felsefe Bölümü
- Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 164
Özet
?Göçmenlerde sosyo-kültürel ve dini hayat? konulu tezimiz giriş ve üç bölümden oluşmaktadır.Giriş bölümünde araştırmanın konusu, amacı, sınırlılıkları, yöntemi, varsayımları ve göç realitesi kavramsal olarak ele alınmıştır. Birinci bölümde, Orhaniye ve İhsaniye köyleri hakkında genel bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde, Orhaniye ve İhsaniye göçmenlerinin sosyo-kültürel ve dini hayatları hakkında anket uygulaması sonuçlarının bulguları ve yorumlarını içermektedir. Üçüncü bölümde ise Orhaniye ve İhsaniye köylerindeki merasimler ele alınmıştır.Bu çalışma bibliyografya ve anket formlarıyla sona ermektedir
Özet (Çeviri)
Our thesis with the subject of ?Socio cultural and religious life of immigrants? consists of introduction and three parts.In the introduction part, subject, purpose, limits, method, hyposthesis and immigration reality of research were analysed. In the first part, general information about Orhaniye and İhsaniye village was given. In the second part, findings and comments of survey results about socio-cultural and religious life of immigrants of Orhaniye and İhsaniye were given. In the third part, the ceremonies in Orhaniye and İhsaniye villages were analysed.This study ends with bibliography and survey forms.