Basit irtibatlı bölgeler için analitik fonksiyonların Riemann sınır değer problemleri
Simple related areas for analiytics functions Riemann boundary value problems
- Tez No: 246357
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NİZAMİ MUSTAFA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kafkas Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
- Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, çalışmamız için gerekli temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü ve dördüncü bölümde Riemann sınır değer problemleri ve çeşitleri incelenmiştir. En basit Riemann problemi olan sıçrama problemi, homojen ve homojen olmayan Riemann problemleri ve bu problemlerin çözümlerine yer verilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter is devoted to the introduction. Second chapter of this thesis deals with some basic definitions and theorems which are the main tools used in the subsequent chapters. The third and fourty chapter Riemann boundary value problems and their properties are investiagated. Finally, the jump problem which is the simplest Riemann problem, homogeneous and non-homogeneous Riemann problems are given in detail