Kompleks mertebeli Salagean tipli harmonik yalınkat fonksiyonlar üzerine
On harmonic univalent functions of Salagean type with complex order
  1. Tez No: 255039
  2. Yazar: GÜLBAHAR BAYKARA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. H. ÖZLEM GÜNEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dicle Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde; Çalışmamızın temel taşı olan yalınkat fonksiyonlarla ilgili birtakım önemli tanımlar, teoremler ve bunların sonuçları verilmektedir.İkinci bölümde; Harmonik fonksiyonların tanımı ve ilgili önemli teoremler verilerek üçüncü bölüm için bir taban oluşturulmaktadır.Üçüncü bölümde; Gereksiz tekrarlardan kaçınmak ve konunun bütünlüğünü bozmamak amacıyla, ispatlar için doğrudan ulaşılabilecek kaynak gösterilmesi yoluyla konumuz ile ilgili daha önce yapılmış olan çalışmalara yer verilmektedir.Çalışmamızın esas kısmını oluşturan dördüncü bölümde ise, Kompleks mertebeli Salagean tipli harmonik yalınkat fonksiyonların yeni bir sınıfı tanımlanmaktadır. Ayrıca bu sınıf ile ilgili Katsayı tahmini, ekstreme noktaları? verilmektedir.
Özet (Çeviri)
This work consist of four chapters.İn the first chapter, some important definitions, theorems, these associated with univalent functions which consist of main part of our study are given.İn the second chapter, by giving the definition of harmonic functions and theorems connected them, a bas efor third chapter is formed.İn the third chapter, by the aim to avoid unnecesarry repeats and not to damage the completeness of topics, to be straighford word obtained references are prefered.İn the fourd chapter, which consistof the main part of our study, a new subclasses of salagean type harmonic univalent functions is defined. Furthermore, coefficient estimates, extreme points? are calculated.