A study on identification of radar emitters
Radar yayıcıların kimliklendirilmesi üzerine bir çalışma
- Tez No: 286288
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ KARA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2011
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Atılım Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
- Sayfa Sayısı: 83
Özet
Bu tezde kararlı Darbe Tekrarlama Aralıklarına (DTA) sahip radarlarınkimliklendirilmesi üzerine bir yöntem çalışılmıştır. Ayrıca, sistemi denemek için tehditüretme simulatörü geliştirilmiştir. Tehdit üretme simulatörü, Radyo Frekansı, GelişAçısı, Darbe Genişliği ve Darbe Genliğinden oluşan Darbe Tanımlama Kelimesini(DTK) üretir. Ayrıca Darbe Genişliği dışındaki parametrelere, kullanıcı tarafındangirildiği taktirde gürültü de eklenebilir. Bu yöntem 3 kısımdan oluşmaktadır. BunlarKümelendirme, DTA çıkarımı ve Kimliklendirmedir. Gelen Darbe TanımlamaKelimeleri bu algoritmalar tarafından işlendikten sonra, tanımlanan tehditler çıktı olarakverilir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, a methodology for identification of radar emitters with stable PulseRepetition Interval (PRI) is studied. Also, a simulator for threat generation is developedfor testing the system. Threat generation simulator generates Pulse Descriptor Words(PDW) that consists of Radio Frequency, Angle of Arrival, Pulse Width, PulseAmplitude and Time of Arrival values. Also, jitter can be injected to these parametersexcept Pulse Amplitude, according to the user's input. The methodology consists of 3parts. These are Clustering, PRI Estimation and Identification. The identified threats aregiven as output, after the incoming Pulse Descriptive Words are processed by thesealgorithms.