Evaluation of project managament systems with technology acceptance model 3
Proje yonetim sistemlerinin teknoloji kabul modeli 3 ile değerlendirilmesi
  1. Tez No: 292812
  2. Yazar: POL IRGAV
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ADEM KARAHOCA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu tezin ana amacı, proje yönetimi aracları ve teknoloji kabul teorisi arasındaki bağlantıya odaklanmaktır. Proje yönetimi ve Teknoloji Kabul teorisi arasınsındaki mevcut literatur calısmaları kullanılarak, yeni durum hakkında bilgiler elde edilmesi ile literature katkı sağlanılması hedeflenmektedir. Ayrıca, literatür taraması sırasında gelişen birkaç sorunu araştırmak için, deneysel bir yaklaşım ile sanal proje yönetimi gibi yeni teknolojilerin teknoloji adaptasyonu üzerinde nasıl bir etkiye sahip oldugu arastırılmıstır.Kabul faktörler, anksiyete uzantısı ile değiştirilmis bir TAM3 modeli benimseyerek bu model içinde yer alan değişkenlerin, Türkiye'deki internet servis sağlayıcı sektöründeki çalışanların perspektifinden proje yönetim araçlarının incelenmesi hedeflenmektedir.
Özet (Çeviri)
The main goal of this thesis is to find the relationship between technology acceptance and project management. According to these purposes a literature review is done on the project management software and technology acceptance. As a result of literature review related work has been done to show the impact of technology acceptance on project management tools. This study was conducted with the support of a company in Turkey. The project management tools used in this company is used for experiments in this thesis. The member of project management team evolved in these experiments. During these experiments I tried to find the relationships between technology acceptance and project management software for a successful project management. The impacts of the constructs in technology acceptance model 3 are applied during the thesis. As a result of this thesis, the attitude towards using a project management tool is showed.