Kurum ağ yapısının görselleştirilmesi ve yönetimi için bir web uygulaması
A web application for visualization and management of an organization?s intranet
  1. Tez No: 295952
  2. Yazar: YALÇIN KAYMAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İZZET PEMBECİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Teknik Eğitim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Technical Education
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışmada, ağ yönetiminin bir web uygulaması yardımıyla nasıl daha kolay hale getirilebileceği araştırılmıştır. Bu amaç için kurumların ağ yapılarını görselleştirmelerine ve tek bir noktadan ağın yönetimine olanak sağlayan web tabanlı bir uygulama tasarlanmıştır. Bu uygulamanın sadece Muğla Üniversitesi için değil aynı zamanda bütün orta ve büyük ölçekli kurumlarda kullanılabilmesi amaçlanmış ve bu amaca göre tasarımı yapılmıştır.Bu tezde uygulamanın nasıl tasarlandığına, çalıştığına ve kullanıldığına dair bilgiler verilip ileride uygulamaya eklenebilecek kısımlar belirtilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, how to make network management easier by using a web application was studied. To achieve this, we developed a web application to visualize an organization?s intranet structure and to manage the whole network from a single point. The application is not specific to Muğla University, it was designed to be used in any medium or large scaled organization.This thesis gives information about how the application was designed, how it works, how it can be used and details what features can be added in the future.