Hidrolik sistemler için sayısal sinyal işleme ve sürücü analizi
- Tez No: 29642
- Danışmanlar: PROF. DR. İBRAHİM YÜKSEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1993
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Uludağ Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 137
Özet
Öz Bu çalışmada hidrolik sistemler için dijital sinyal işleme ve sürücü devre tasarımı ve analizi yapılmıştır. Bu çalışma, dijital modda darbe genişlik modülasyonlu, digital modda farksal darbe genişlik modülasyonlu, analog modda darbe genişlik modülasyonlu. Bununla beraber ramp sinyali ile devre kontrolü, kazanç kontrolü, hata sezme ve hidrolik sistem için gerekli diğer sinyaller üretilmektedir. Cihaz, kapalı çevirim hidrolik sistemlerde akıllı control elamanı gibi PC ile de kolaylıkla iletişim kurabilecek şekilde çalışmaktadır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In this study, the digital signal processing for hydraulic systems has been investigated and the signal processing circuits has been designed and analysed. This system has been designed to control an hydraulic system in Pulse Width Modulation - PWM digital mode, Differential Pulse Width Modulation - DPWM digital mode, PWM analog mode.Also the circuit can work as a ramp.a gain amplifier, an error dedector and the other signal generators necessitated by the hydraulic system. The circuit can be used in a closed-loop hydraulic system as an intellegent control devices and also can easly comminucate with a PC.