W.A. Mozart'ın KV 622 Klarnet Konçertosu' ve KV 498 Trio'sunun incelenmesi
KV 622 Clarinet Concerto and studying KV 498 Trio of W. A. Mozart
  1. Tez No: 300358
  2. Yazar: ANIL ÇELİK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. EBRU MİNE SONAKIN ÇELİKER
  4. Tez Türü: Sanatta Yeterlik
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 188
Özet
Bu eser metninde; klasik dönem ve klasik dönemin bir üyesi olan Mozart'ın yaşamı ve müziğe olan katkıları incelenmiştir. ?W.A. Mozart'ın KV 622 Klarnet Konçertosu ve KV 498 Trio'sunun İncelenmesi? eser metninde klasik döneme yön veren akımlara ve klasik dönemin müzik biçimlerine yer verilmiştir. Müzik tarihi içerisinde yetenekli besteciler arasında gösterilen Mozart'ın yaşam hikâyesine ve müziğine vurgu yapılmaya çalışılmıştır.Bu metinde Mozart'ın Klarnet Konçertosu (KV 622) ve Trio'sunun (KV 498) incelenmesi amaçlanmıştır. Adı geçen eserler aynı zamanda resital programı içinde de yer almıştır.ANAHTAR KELİMELER: Klasik, Besteci, W.A. Mozart, Konçerto, Trio
Özet (Çeviri)
In this work of art, the emphasis is based on the classical period and a member of this period, Mozart, his life and his contribution to classical music. The work of art ?KV 622 Clarinet Concerto and studying his KV 498 Trio of W.A.Mozart? contains some movements which give direction to the classical period and music kinds of the classical period. The life story and music of Mozart, who has an important place among the talented composers in the history, are tried to be emphasised.In the text, Mozart?s Clarinet Concerto (KV 622) and his Trio (KV 498) are aimed to analysed. Also, the works of art mentioned above take part in the recital program.KEY WORDS: Classic, Composer, W.A. Mozart, Concerto, Trio