Zonguldak ili balıkçı barınaklarının incelenmesi: Kozlu balıkçı barınağı örneği
Investigation of Zonguldak fishery harbours : Example of Kozlu fishery harbour
  1. Tez No: 307129
  2. Yazar: EMİR ALİ DADAYLI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İSMAİL HAKKI ÖZÖLÇER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
Üç tarafı denizlerle çevrili önemli bir potansiyele sahip olan Türkiye'de gerek nüfusun beslenmesi gerek gelir kazandırıcı bir faaliyet olması nedeniyle balıkçılık ihmal edilmemesi gereken bir sektördür.Bu çalışma, Zonguldak Bölgesi balıkçı barınaklarının yapımı, gelişimi, özellikleri, balıkçılığa ve ülke ekonomisine katkısı konusunda objektif ve subjektif bilgiler ve değerlendirmeleri kapsamaktadır. Ayrıca Kozlu balıkçı barınağının yapım maliyeti proje verileri ve dünden bugüne yapım aşamaları detaylı olarak incelenmiş barınakların yapımı ve sağladığı yararlar bakımından analiz edilmiştir. Türkiye'deki balıkçı barınaklarının sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik öneriler ortaya konulmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
The country surrounded by seas on three sides of Turkey has an important fishing potential. Fishing is a sector that should not be neglected.Because nutrition of the population and income earning activity.This study covers the construction, devolopment, properties of fishing shelters in Zonguldak and objective and subjective information, assessments about the contribution of the national economy. Kozlu Fishing Shelters been examined in details of construction cost, Project data, production stages from yesterday to today, construction of shelters and have been analyzed in terms of benefits.Problems of the fishing shelters in Turkey, recommendations for the solution of problems tried to put out.