Finans sektörü otomasyonunda EFT sistemi
Systems which in automation of financial sector
  1. Tez No: 34516
  2. Yazar: HULKİ ÖZCAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DURMUŞ DÜNDAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Ekonomi, Computer Engineering and Computer Science and Control, Economics
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
- IV - OZ“ FINANS SEKTÖRÜ OTOMASYONUNDA EFT SİSTEMİ ”Bu tezin amacı, Finans Sektöründeki Otomasyon metodlarını, araçlarını ve EFT Sistemini incelemektir. Giriş bölümünde, Finans Sektöründe kullanılan kavramlar açıklanmış ve araçlar tanıtılmıştır. Materyal ve Metod bölümünde, EFT Sistemi tanıtılmış, tezde uygulanan programların yordamları, veri yapıları ve belgeleri anlatılmıştır. Düzenlenen program şemaları Eki, Ekil ve EklIF de, program listeleri EklV, EkV ve Ek VI' da verilmiştir. Ayrıca programdaki global (genel) değişkenler ve yordamlar açıklanmıştır. Bulgular bölümünde, program çıktıları (EkVII) ile program akışı tanıtılmıştır. Tartışma ve Sonuç bölümünde, Finans Sektörü Otomasyon metodu olan EFT Sistemi bir kez daha özet olarak tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
V - ABSTRACT“ EFT SYSTEM WHICH IN AUTOMATION OF FINANCIAL SECTOR ”The aim of this thesis is to bring together the methods, devices of Automation in Financial Sector and EFT System. In the Introduction part, the terms used in Financial Sector is explained and devices are introduced. In the Material and Method part, System of the EFT is explained, the procedures, data structure and documentations of the programs applied in the thesis are explained. The programs used are listed in EkIV, EkV, EkVI and a diagram showing the flow of the program procedurs is given in EkI (fig. 2.2.1), Ekil (fig. 2.2.2) and EkIII (fig. 2.2.3). Moreover the global variables and procedures used in the programs are explained. In the Discoverys part, the programs are output (EkVII) and the flow of the programs are explained. In the Discussion and Result part, System of the EFT is discussed and summarized.