Denetimde hata ve hileler: Çorum sahasında bir araştırma
The control of fraud and error: Çorum field a research
  1. Tez No: 345564
  2. Yazar: HARUN KISACIK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SELÇUK KENDİRLİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hitit Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu çalışmada, muhasebede yapılan hata ve hileler konuları incelenmiştir. Öncelikle denetim kavramı ve muhasebe denetimi ile ilgili teknik bilgiler açıklanmıştır. Daha sonra da muhasebede yapılan hata ve hileler konuları incelenmiştir. Çalışma sonunda bir anket düzenlenmiş ve Çorum ilinde bulunan Yeminli Mali Müşavir (YMM) ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM)'lerin muhasebe hata ve hileleri konusunda görüşleri alınmıştır. Anahtar Kavramlar Denetim, Hata, Hile.
Özet (Çeviri)
In this study, the error in accounting tricks was investigated. First, the concept of auditing, accounting and technical information described in connection with an audit. Then the error in accounting tricks was investigated. At the end, a survey in the province of Çorum organized and Chartered Accountant (CA) and Certified Public Accountant (CPA) 's views on accounting errors and tricks taken. Key Words Audit, Error, Trick