Yapı sanayiinde kullanılan killer ve kullanım alan ve şekilleri
Use of clays as materials of building industry
  1. Tez No: 34559
  2. Yazar: OKTAY YAŞAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜNDÜZ ÖZIŞIK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
Ill öz YAPI SANAYİNDE KULLANILAN KİLLER VE KULLANIM ALANI VE ŞEKİLLERİ Yapı Sanayinde kullanılan killer ve kullanım alanı ve şekilleri açısından irdelendiğinde inşaat ve diğer bir çok alanda bu minerali görmek mümkündür. Killer yapı sanayinde ana malzemeden biri olarak karşımıza çıkmaktadır (Tuğla, seramik, porselen vb.). Bunun yanında killeri daha birçok endüstri kolunda görmek mümkündür. Bu nedenle insanların büyük ihtiyaç duyduğu bu malzemenin tanınması ve kullanım alanlarının araştırma gerekliliği onaya konmuştur. ABSTRACT USE OF CLAYS AS MATERIALS OF BUILDING INDUSTRY Its should be acknowledged that clays constitute one of the basic natural resources which is widely used as raw materials in production of numerous industrial products. One of the main industrial fields at which clays are used, is building industry. Use of clays as materials of building industry calls for a careful analysis and evaluation of them. In this context, this study was carried out in order to analyze and identify the industrial value of clays in building industry and also in other areas.
Özet (Çeviri)