Hatay valilerinden Utku Acun(Hayatı ve Çalışmaları)
Utku Acun: A governor of Hatay (His Biography and Works)
- Tez No: 349404
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET GÜNDÜZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyografi, Biography
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Mustafa Kemal Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Tarih Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
Hatay'da göreve başladığı 19 Ağustos 1991'de kamuoyuna ilk verdiği mesaj ' Hatay gücünün farkında olmayan bir dev' mesajıydı.Hatay'ın yirmi beşinci valisi olarak göreve başladığı günden itibaren hizmet verdiği süre içerisinde toplumun her kesimiyle iyi bir diyalog kurmuştur. Hatay valiliğinden önce 1971-1974 yıllarında Hatay'ın Samandağ ilçesinde kaymakamlık görevinde bulunmuştur.Bu sebeple Hatay'ın ve Hatay halkının sorunlarını yakından bilmesi, valilik sürecinde bu tecrübe ve birikimlerden faydalanmasını sağlamıştır. Mustafa Kemal Üniversitesi'nin temellerini atan Utku Acun hem Hatay genelinde hem de Türkiye'nin birçok şehrinde yaptığı hizmetlerle uzun süre anılacaktır. ANAHTAR KELİMELER Hatay, Utku Acun, Yönetim,Valilik Hizmetleri
Özet (Çeviri)
19 August 1991, He started working in Hatay, message for the first to the public“Hatay not aware of the power of a giant”message of. From the beginning of his carier as the 25. governor of Hatay service has established a good dialogue with all segments of society in the period. Hatay Governor's before in the years 1971-1974 Samandag district of Hatay has served District Governor. Therefore Hatay and the people of Hatay to know closely problems, the Governor also time benefited from the experience and knowledge. Utku Acun, Mustafa Kemal University and all services for Hatar people, referred to by the public. KEYWORDS Hatay, Utku Acun, Managament, The Governor"s Office Services