I-sürekli çoğul değerli fonksiyonlar üzerine
On I-continuous multifunctions
- Tez No: 354386
- Danışmanlar: DOÇ. DR. METİN AKDAĞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2013
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
I-sürekli çoğul değerli fonksiyonları incelemeyi amaçlayan bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Tezin ilk bölümü konunun tarihsel gelişimini, literatürdeki önemini ve hazırlanan çalışmanın kısa bir taslağını içeren giriş bölümüdür. İkinci bölümde, çoğul değerli fonksiyonların I-sürekliliği ile ilgili yapılan çalışmalar ve temel özellikleri verildi. Üçüncü bölümde çoğul değerli fonksiyonların yarı-I-sürekliliği ile ilgili yapılan çalışmaların temel tanım ve özelliklerine yer verildi. Dördüncü bölümde ise ß-I- açık kümelerden yararlanarak çoğul değerli foksiyonların ß-I-sürekliliği tanımlandı. Bu sürekliliğin bazı özellikleri incelendi ve diğer süreklilikler ile olan ilişkisi örneklerle verildi.
Özet (Çeviri)
This thesis, consists of four chapters, is aiming to provide ß- I continuous multifunctions. The fi rst chapter of the thesis is introduction section and it includes the historical development and signi cance of the subject in literature and also a brief overview of the study. In the second chapter, some studies which are related to I-continuous multifunctions have been given. In the third chapter, semi-I-continuous multifunctions and their fundemental properties have been given. In the fourth chapter, by using I open sets, ß-I-continuity of multifunctions and some characterizations of it have been given. Moreover, some properties of - I-continuity of multifunctions have been investigated.