Pulse shaping network
  1. Tez No: 3605
  2. Yazar: SİNAN ŞENOL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ZAFER ÜNVER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1988
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 205
Özet
DZET DARBE ŞEKİLLENDİREN ŞEBEKE ŞENOL, Sinan Elektrik ve Elektronik Müh. Yüksek Lisans Tezi Danışman : Doç. Dr. Zafer Ünver Haziran, 1988, 188 sayfa Darbe şekillendiren şebekelerin en iyi sonuçlu kutup- sıfir değerlerinin elde edilmesi için, Fletcher - Powell ve dik iniş yöntemleri kullanılarak iki bilgisayar programı yazılmış ve elde edilen sonuçlara gore zaman ve frekans tepkeleri gözlenmiştir. Ters Tschebycheff süzgeç tasarımı ve zaman gecikme karakteristiklerin eşitlenmesi ile ilgili teknikler incelenerek, kullanılan en iyi sonuç bulma metodlarindaki, ilk değerlerin saptanması ile ilgili problemlerin, çözülmesine çalışılmıştır. Anahtar kelimeler : Darbe sekilendiren süzgeç En iyi sonuç bulma Ters Tschebycheff süzgeç tasarımı Zaman gecikmesinin eşitlenmesi - m -
Özet (Çeviri)
ABSTRACT PULSE SHAPING NETWORK ŞENOL, Sinan M. Sc. in Electrical and Electronics Eng. Supervisor : Assoc. Prof. Dr. Zafer Unver June, 1988, 188 pages Two optimization programs are written, by using the Fletcher - Powell and steepest descent algorithms, to obtain the optimum pole-zero locations of the pulse shaping network and, according to the results of these algorithms, both time and frequency responses are observed. Inverse Tschebycheff filtering design and the group delay equalization algorithms are considered in order to solve the problem in the selection of initial conditions for the desired approximation methods. Keywords : Pulse shaping filter Optimization Inverse Tschebycheff filtering design Group delay equalization - 11