Gain-Bondwiclth effects in the resonator filter
- Tez No: 38710
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. A. OKŞAŞOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1994
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 79
Özet
64 ÖZET Bu çalışmada Resonator Filtre incelenmiş, analiz edilmiş ve op - amp'ların farklı durumları için tasarım prosedürleri geliştirilmiş ve tartışılmıştır. Resonator filtrenin kararlılık ve duyarlılık performansları ve kazanç - bandgenişliğinin kararlılık ve duyarlılık üzerindeki etkisi incelenmiştir. Bu çalışmanın sonuçlan tablolar ve grafikler şeklinde sunulmuş ve karşılaştınlmıştır. Böylece verilen koşullara göre en iyi sonuçlan verebilecek olan tasarım kriterleri bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
63 SUMMARY In this study the resonator filter is discussed, analyzed and, for different cases of the op- amps ( ideal, non-ideal ), design procedures developed and discussed. Stability and Sensitivity performances of the Resonator filter and the gain - bandwidth effects on stability and sensitivity determined. The results from this study have shown and compared with tables and graphics. So the best design criterias are found which satisfies the best results for given design conditions.