Charpattern: rethinking android lock pattern to adapt to remote authentication
Charpattern: Android şekilli ekran kilidini uzaktan kimlik doğrulama olarak yeniden düşünme
- Tez No: 387570
- Danışmanlar: PROF. DR. KEMAL BIÇAKCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Android Şekilli Ekran Kilidi, mobil cihazlarının ekranları kilitlemede yaygın olarak kullanılmasına rağmen doğrudan Internet kimlik doğrulamasında kullanılamamaktadır. Bu tezde, Android Şekilli Ekran Kilidini özenli bir şekilde güncelleyerek uzaktan kimlik doğrulama için uygun bir hale getirdik ve yeni bir şekil tabanlı kimlik doğrulama olarak charPattern ismini verdiğimiz sistemi önerdik. Geliştirilen yeni metot, çift giriş (parola yazma ve şekil çizme) imkanı vererek kullanıcılara aynı zamanda hem fiziksel klavye ile hem de dokunmatik ekranda oturum açmaya olanak sağlamaktadır. Bu metot, 10^6 seviyesine kadar saldırılara karşı güçlü şifreler oluşturmak için ikna etme teknolojisini (persuasive technology) kullanır (çoğu uzman bunun çevrimiçi saldırılara karşı yeterli olduğunu düşünmektedirler). Yeni yöntemin kullanılabilirliğini değerlendirmek amacıyla bir hibrit laboratuvar ve web çalışması yapılarak, mobil cihazlarda charPattern ile oturum açmanın metin şifreleri ile olanlardan çok daha hızlı olduğu gözlemlenmiştir.
Özet (Çeviri)
Android Lock Pattern is popular as a screen lock method on mobile devices but it cannot be used directly over the Internet for user authentication. In this thesis, we carefully adapt Android Lock Pattern to satisfy the requirements of remote authentication and introduce a new pattern based method called charPattern. Our new method allows dual mode of input (typing a password and drawing a pattern) hence accommodate users who login alternately with a physical keyboard and a touchscreen device. It uses persuasive technology to create strong passwords which withstand attacks involving up to 10^6 guesses; an amount many experts believe sucient against online attacks. We conduct a hybrid lab and web study to evaluate the usability of the new method and observe that logins with charPattern are signicantly faster than the ones with text passwords on mobile devices.