Dijital lojik bellek yapılarının fonksiyonel analizi
  1. Tez No: 38789
  2. Yazar: GÜLHAN BENLİ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. FEVZİ ÜNLÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
ÖZET Bu çalışmanın birinci bölümünde Dijital lojik kaplarına ilişkin temel tanımlar verilmiştir. İkinci bölümde Ardaşık (combinatonal) dijital lojik devreler ve ardaşık (sequential) olmayan dijital lojik devreleri matematiksel olarak en genel şekilde tanımlanmıştır. Üçüncü bölümde, FIip-FIop kavramını matematiksel olarak tanımladıktan sonra Flip-Flop'ların özellikleri incelenmiştir. Son bölümde, önceki bölümlerde verilen bilgilerin aracılığı ile ardaşık devre ve sayaç tasarımı yapılmıştır. 39
Özet (Çeviri)
SUMMARY In the first section, definition of digital logic gates have been given. In the second section, the Combinational digital logic circuits and the sequential digital logic circuits have been defined with mathematical notations. In the thirth section, after the Flip-Flops definition have been given, the pecularity of the Flip-Flops have been examined. In the last section, the combinational digital logic circuits and the counter design have been carried out by the means of given knowledge in the previous chapter. 40