Esnek çoklu topolojik uzaylarda sürekli fonksiyonlar
Continuous functions on soft multi topological spaces
- Tez No: 392505
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DENİZ TOKAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu tezin amacı, esnek çoklu topolojik uzaylar arasında esnek çoklu sürekli fonksiyon ve esnek çoklu yarı sürekli fonksiyon kavramlarını incelemektir. Çalışmada ilk olarak; esnek küme, çoklu küme, esnek çoklu küme teorileri ve ayrıca esnek çoklu fonksiyonlar ile ilgili temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci olarak; esnek çoklu topolojik uzay hatırlatılarak, esnek çoklu yarı açık küme ve esnek çoklu yarı kapalı küme kavramları tanımlanmıştır. Ayrıca tanımlanan bu kavramların bazı özellikleri incelenmiştir. Son olarak, esnek çoklu sürekli fonksiyon ve esnek çoklu yarı sürekli fonksiyon tanımlanarak, bu kavramlarla ilgili bazı teoremler incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this thesis is to investigate the notions of soft multi continuous function and soft multi semi continuous function between soft multi topological spaces. In this work firstly, theories of soft set, multi set and soft multi set and also soft multi function with the basic definitions and theorems are given. Secondly, after reminding the soft multi topological space, the concepts of soft multi semi open set and soft multi semi closed set are defined. In addition, some properties of these concepts were examined. Finally, after defining the structures of soft multi continuous function and soft multi semi continuous function, the theories related with these concepts were examined.