E-kararsız fonksiyonların bazı formları üzerine
On some forms of e-irresolute functions
- Tez No: 420632
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAD ÖZKOÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu çalışmada, zayıf e-kararsız fonksiyon, tamamen e-kararsız fonksiyon ve tamamen zayıf e-kararsız fonksiyon kavramları tanıtılmış ve bu kavramlara ilişkin birçok karakterizasyonlar elde edilmiştir. Bu kavramların literatürde yer alan bazı fonksiyonlar ile aralarındaki ilişkiler incelenmiştir. Ayrıca bu kavramlara ilişkin sadece birtakım temel özellikler değil, aynı zamanda kompaktlık kavramının literatürde yer alan bazı formları ile bu fonksiyonlar arasındaki ilişkiler ortaya konmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study, weak e-irresolute function, completely e-irresolute function and completely weak e-irresolute function concepts were introduced and many characterizations related to these concepts were obtained. Relations between these concepts and some of the functions in the literature have been examined. In addition, not only some basic properties related to these concepts, but also some forms of compactness in the literature and relations between these functions have been revealed.